Loading...

Porządki w szafie – czy muszą być czasochłonne

Porządki w szafie to odwieczny problem, głównie kobiet. Znając skłonności do przechowywania bardzo dużej ilości ubrań, o której często nie ma się pojęcia – ciężko jest myśleć o jakichkolwiek porządkach. W dzisiejszym świecie istnieje choroba: to się przyda, to szkoda wyrzucić. Oczywiście z wielkim przymrużeniem oka, ale kto tak nigdy nie pomyślał? Szafa to wyjątkowy mebel, który pomieści bardzo dużo ubrań – tych na co dzień, tych od święta, tych na imprezę. Aby dokonać odpowiednich porządków w szafie, warto zapoznać się z kilkoma niezawodnymi metodami, które w sprawny sposób ułatwią dokonanie tejże czynności:

  • Pierwszym pomysłem jest oznaczanie ubrań, które w rzeczywistości zakładamy.

    Ma to skłonić nas do refleksji nad tymi egzemplarzami, z których już nie korzystamy. Jeśli jest nam szkoda czegoś wyrzucić to nic dziwnego. W końcu kiedyś wydaliśmy kupę forsy. Warto jednak takie rzeczy sprzedać lub oddać osobom potrzebującym;

  • Jeśli dojdziemy już do wniosku, z których ubrań można śmiało zrezygnować, czas na krok drugi. Całą zawartość szafy warto jest wyrzucić w jedno, konkretne miejsce, np.

    na łóżko. Pozwoli to zmotywować się do ułożenia wszystkich spodni, koszulek, swetrów w sposób praktyczny;

  • W następnym etapie wszystkie ubrania powinny przejść proces selekcji: na te, które będą w szafie i te których się pozbywamy raz na zawsze. Kategorii może być jednak dużo więcej, np. te, które wymagają natychmiastowej interwencji krawcowej, prania lub takie, które są wyraźnie zniszczone i można z nich zrobić jeszcze jakiś pożytek;
  • Ostatni krok to dokładne wyczyszczenie szafy. Można śmiało użyć specjalnych środków, które nadadzą jej piękny zapach na długo.

    Oczywiście pozostało ułożenie tych wszystkich ubrań na odpowiednie półki – i koniec.

.

pokrowce na krzesła www.chwasty.net.pl https://dustbuster.pl/oferta/mycie-dachow